10 000 доларів США за вирішення земельної суперечки

Вимагання та одержання неправомірної вигоди виявлено у селі ШкарівкаЗемлевпорядник місцевої сільради забажав отримати 10 000 доларів США за вирішення земельного спору між приватними підприємцями, а також за погодження одному з них меж, наданої в оренду земельної ділянки, що знаходиться на території тієї ж сільської ради.

Правоохоронці спіймали на гарячому правопорушника якраз при передачі грошей. Оперативні дії із виявлення та затримання спільно провели слідчі слідчого управління Київщини із прокурорами військової прокуратури Білоцерківського гарнізону за оперативного супроводження Головного управління СБУ в м. Києві та Київській області.

Усі дії силовиків здійснювались в рамках контролю за вчиненням злочину у кримінальному провадженні за ч.3 ст. 368 Кримінального Кодексу України (неправомірна вигода у великому розмірі або вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище, або за попередньою змовою групою осіб, або повторно, або поєднане з вимаганням неправомірної вигоди, — карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна).

Факт вимагання та одержання неправомірної вигоди було задокументовано. На даний час проводяться першочергові слідчі та процесуальні дії. Затриманому готується повідомлення про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 Кримінального Кодексу України. Також до суду буде подано клопотання щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та відсторонення його від посади."