Вперше за чотири роки існування "Вікна життя" спрацював сигнал

О 3:40 ночі 20 червня спрацював сигнал, що у "вікні" знаходиться немовля.

"Постова медсестра зреагувала миттєво, хоча дуже здивувалася" — розповідає головний лікар. Немовлям виявилась дівчинка вагою 3 кг 400 грамів й зростом 52 сантиметри. Її знайшли у чистому рожевому одязі. Після обстеження лікарі з'ясували, що дитина була народжена протягом доби й що не має захворювань. Медсестри назвали її Марійкою.

Зараз дівчинка знаходиться у дитячій обласній лікарні. Якщо протягом перших 2-х місяців біологічна мати не захоче повернути дитину, немовля передадуть у "Дім малютки" де надалі її зможуть всиновити.

 

Механізм "Вікна життя" дуже простий:

  • породілля приносить дитину й через відчинене вікно кладе її на спеціальний стіл
  • через 10 хвилин спрацьовує датчик, який дозволяє немовляті потрапити до спеціального боксу; цей же сигнал надходить і черговій медичній сестрі

Жінка, яка залишає дитину у "Вікні життя" не несе кримінальної відповідальності. Її вчинок, згідно з законом, не трактується як злочин. Таку матір не слід засуджувати, адже це може бути молода здорова жінка, у якої немає можливості або коштів доглядати за новонародженим. Та й в будь-якому випадку, краще жива та здорова дитина житиме в інших людей, аніж одразу попрощається з життям.