Політика

У Білій Церкві знову обшуки

22 серпня у відділі капітального будівництва Білоцерківської міської ради, а також ще на 14 об’єктах, пов’язаних з його роботою, слідчі Державної фіскальної служби України проводили обшуки. У податківців виникли підозри в тому, що посадовці відділу капітального будівництва в обхід законодавства оптимізували податкове навантаження, інакше кажучи «відмивали» бюджетні гроші. Слідчі виявили документи, які вказують на фінансові махінації.

«У рамках провадження, порушеного за ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України, встановлюється причетність посадових осіб відділу капітального будівництва БМР до ухилення від сплати податків низкою підприємств», – сказав Максим Ломовцев, слідчий фінансових розслідувань ГУ ДФС у Київській області.

Обшуки проходили в державних та приватних установах, а також у квартирах, де проживають підозрювані у відмиванні коштів особи. Завітали слідчі і до так званого конвертаційного центру, що розташувався за адресою вул. Привокзальна, 4. «Його послугами користувалася низка підприємств, зокрема відділ капітального будівництва БМР. Виявлено ряд речей і документів, які підтверджують незаконну діяльність цих осіб», – сказав Дмитро Корніцький, заступник начальника відділу розслідувань відділу кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС у Київській області.

Також слідчі завітали з обшуками до ТОВ «Перспектива», що розташоване за адресою вул. Росьова, 6. Фірма займається будівництвом житлових та нежитлових будівель. Проте слідчі підозрюють її в участі у «відмиванні» бюджетних коштів.

Нагадаємо, з подібними обшуками слідчі ДФС у Київській області вперше завітали до виконкому та відділ капітального будівництва 27 лютого 2018 року. Тоді фіскальні органи під час досудового розслідування виявили ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України (ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів). У матеріалах справи фігурував відділ капітального будівництва Білоцерківської міської ради. Зокрема, із матеріалів клопотання вбачалося, що службові особи ПП «Фірма «Мангуст», ПП «Термокрай» та ТОВ «Білоцерківтеплоенерго» в період 2016-2017 років за рахунок використання коштів Білоцерківської міської ради ухилилися від сплати податків у значних розмірах. Для цього були використані КП «Білоцерківтепломережа» (яке станом на сьогодні заборгувало «Нафтогазу України» вже понад 326,8 млн грн), відділ капітального будівництва, ЖЕКи №6 та №7  та навіть міська поліклініка профоглядів.

Слідчі ДФС дійшли висновку, що безпідставне формування податкового кредиту з ПДВ відбувалося з підприємствами ТОВ «Держ-Буд», ТОВ «ВКФ «Сігма», ТОВ «Стандарт Авто БЦ», ТОВ «Тайпа», ПП «Укрпостачбуд», ПП «Юніопт Трейд», ТОВ «Укрпрофбізнес», ТОВ «ТД «Юніверсал Трейдінг Компані». Розслідування по цій справі триває. Які фірми наразі фігурують у розслідуванні, наразі не відомо.

Хто стоїть за цими корупційними схемами залишається лише здогадуватися. Але вражає той факт, що вже більше як півроку міська влада продовжує грати у мовчанку. Відсутні як пояснення, чому комунальні підприємства міста підозрюють у використанні сірих схем для виведення бюджетних коштів, так і результати певних службових розслідувань та притягнення до відповідальності винних. Сподіваємося, що слідство остаточно дасть відповідь на запитання, хто ж стоїть за розкраданням бюджетних коштів та кому вигідне провладне мовчання.

Джерело