Політика

Міський голова не вірить підписам містян

 Близько 500 людей прийшли 26 червня до приміщення Білоцерківського відділу поліції, щоб підтримати ініціативну групу, яка поставила підписи під проектом рішення «Про скасування рішення виконавчого комітету Білоцерківської міської ради від 23.01.2018 року No39 «Про встановлення тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій комунальних підприємств міської ради житлово-експлуатаційних контор No1, 6, 7, розрахованих шляхом коригування діючих тарифів». Усе тому, що міська влада «засумнівалася» в автентичності цих підписів і звернулася до поліції з вимогою розібратися у цьому питанні.

З ІСТОРІЇ ПИТАННЯ
А тепер про все по черзі. 6 червня білоцерківці, ініціативна група, користуючись законним правом, пропагованим Статутом територіальної громади міста, зареєстрували в порядку місцевої ініціативи питання «Про скасування рішення виконавчого комітету Білоцерківської міської ради від 23.01.2018 року No39 «Про встановлення тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій комунальних підприємств міської ради житлово-експлуатаційних контор No1, 6, 7, розрахованих шляхом коригування діючих тарифів».Проект рішення був оприлюднений на оновленому сайті міської ради (new.bc-rada.gov.ua) у розділі «місцеві ініціативи».

А уповноваженим представником ініціативної групи виступив голова ГО «Біла Церква разом» Микола Бабенко. Нагадаємо, протягом останнього часу громадська організація провела значну підготовчу роботу, щоб довести – тарифи на послуги з утримання будинків і прибудинкових територій, якими з початку травня користуються місцеві ЖЕКи, є необґрунтовано завищеними та економічно невиправданими. Отже, ГО «Біла Церква разом» отримала напрацювання економічного і правового характеру на користь вищезазначеної місцевої ініціативи, про що говорилося зоокрема в пояснювальній записці, яка додавалася до неї.По-перше, офіційним аргументом для підвищення тарифів, відповідно до тексту рішення виконавчого комітету було «збільшення на суму вартості електроенергії та інших складових тарифів, що регулюються державою».

Проте, уважно вивчивши пункти розподілу тарифу на складові частини, робимо висновок: підвищення тих складових, які пов’язані з електроенергією (освітлення місць загального користування, енерго-постачання ліфтів) або не відбулося, або відбулося в мінімальному розмірі – максимум на 6%. Більше того, в ЖЕКу No7 та окремих будинках ЖЕКів No1 та No6 ці складові залишилися взагалі незмінні, тобто навіть такого підвищення, пов’язаного з електроенергією, не відбулося. По-друге, основні складові тарифу, які зазнали підвищення, це ті послуги, кошти за користування якими ідуть безпосередньо до ЖЕКів. Це різні прибирання та поточні ремонти, вартість яких у середньому зросла на 40%. По-третє, нагадаємо, що повноваження щодо встановлення цін тарифів на комунальні послуги згідно зі ст. 4 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» належить саме органам місцевого самоврядування. 

Методика встановлення тарифу на послуги з обслуговування будинків визначена постановою No869 КМУ «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги». У ній зазначено, що коригування тарифів на послуги запроваджується у разі, коли протягом строку дії таких тарифів змінюються ставки податків і зборів (обов’язкових платежів), рівень заробітної плати у виконавця відповідно до законодавства, Генеральної та галузевої угод, ціни (тарифи) на паливно-енергетичні та матеріальні ресурси. Метою коригування тарифів, що розраховуються згідно з цим порядком, є забезпечення відшкодування у повному обсязі економічно обґрунтованих планованих витрат, що враховуються під час визначення повної собівартості послуг, планованого прибутку та податку на додану вартість. 

Коригуванню підлягають лише складові витрат, за якими відбулися цінові зміни у бік збільшення (зменшення), що сприятиме забезпеченню економічної обґрунтованості та прозорості запровадження механізму коригування тарифів на послуги. Проте після детального ознайомлення із розрахунками у ГО впевнені, під час здійснення коригування тарифів виконавчим комітетом Білоцерківської міської ради не було дотримано вказаного порядку. Таким чином, це свідоме маніпулювання Департаментом ЖКГ міської ради та прийняття міськвиконкомом завідомо  неправомірного рішення, яке не відповідає ні ЗУ «Про житлово-комунальні послуги», ні постанові No869 КМУ «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги». Отже рішення виконавчого комітету від 23.01.2018 року за No39 «Про встановлення тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій комунальних підприємств міської ради житлово-експлуатаційних контор No1, 6, 7, розрахованих шляхом коригування діючих тарифів» має бути скасовано.

На підтримку подання ініціативи на розгляд депутатів міської ради було зібрано 135 підписів членів територіальної громади міста.

МИНУЛО 20 ДНІВ...
Фактично на сьогодні минув час оприлюднення проекту рішення і його повинні були винести на розгляд сесії.

Проте 25 червня начальник СКП Білоцерківського ВП Сергій Мерзлюк зателефонував людям, які залишили підписи у підписних листах місцевої ініціативи, з тим, щоб вони з’явилися до відділку поліції і надали пояснення стосовно того, що ГО «Біла Церква разом» не підробила їхні підписи, і люди згодні із тим, під чим вони підписалися.

На 26 червня слідчий викликав членів ініціативної групи, натомість до відділку поліції прийшло більше 500 осіб, які висловлювали незадоволення діями влади. Усі ці люди могли скористатися ст. 63 Конституції України і відмовитися давати свідчення. Проте люди похилого віку залишилися і писали пояснення, що вони дійсно ставили підписи під місцевою ініціативою і погоджуються з усіма вимогами до влади. Усе тому, що вони не хотіли, щоб ініціативу громадської організації визнали незаконною.

За словами Миколи Бабенка, на підставі цих пояснень він буде готувати адвокатське звернення до органів внутрішніх справ з проханням пояснити у зв’язку із чим людей викликали і змусили писати пояснення.

– І вже потім ми будемо розбиратися, була заява про злочин з боку міської влади чи ні. В останньому випадку ми подамо зустрічну заяву про злочин, – запевнив голова ГО «Біла Церква разом».

Наталія Яковлєва, голова ініціативної групи: "Мене взагалі дивує ставлення до громади міста – ні міська рада, ні поліція не мають жодного права примушувати людей писати пояснення, що їхні підписи є дійсними. Такі пояснення мають право брати лише згідно із постановою суду. Я думаю, що за цим стоять люди, які просто хочуть отримувати надприбутки. Натомість сьогодні ми показали всім, що маємо вагому підтримку – за нами стоїть значна кількість людей, не просто 135 чоловік, які є членами ініціативної групи. Адже питання, яке ми порушили, досить актуальне і об’єктивне. Така поведінка влади, на мою думку, свідчить лише про одне – вона прагне не допустити нашу ініціативу до розгляду на пленарному засіданні сесії БМР."

Любов Гаврилова, член ініціативної групи Мешканці Білої Церкви проти підвищення тарифів на послуги ЖЕКів і  тому зібралися спершу на мітинг під міською радою, потім створили ініціативну групу, правильно оформили документи і подали ініціативу на розгляд депутатам БМР. Ми вважаємо, що тарифи мають бути зниженими. На сьогодні міський голова Геннадій Дикий подав на поліцію документ, що він не вірить нашим підписам, які, на його думку, є недійсними. Тому 26  червня вся наша ініціативна група і люди, які нас підтримують, прийшли до поліції, щоб засвідчити, що ми дійсно ставили підписи за те, що ми не згодні із підвищенням тарифів на послуги ЖЕКів.

Микола Бабенко, голова ГО «Біла Церква разом»

- Наскільки я розумію ситуацію, то, напевно, було звернення міської влади у поліцію стосовно цього питання, тому що іншої можливості не виносити ініційований нашою ГО проект рішення на розсуд депутатів у них просто не було. Тому що нами були подані чітко і правильно з юридичної точки зору сформовані документи, у яких ми пояснювали, що всі рішення міської влади щодо підвищення тарифів на послуги з обслуговування будинків ЖЕКами No1, 6, 7 були необґрунтованими і безпідставними, а також чітко було прописано, яке саме питання ми хочемо винести на сесію. Тим більше згідно з чинним Статутом територіальної громади міста ми маємо право це робити, але, на жаль, міська влада діє всупереч пропагованим ідеям.

Сергій Мерзлюк, начальник СКП Білоцерківського ВП

З Білоцерківської міської ради надійшла заява про те, що у влади виник сумнів у тому, ставили підписи у листах люди чи ні. Якщо не підписувалися, то хтось підробив, у цьому потрібно розібратися.

 Міська влада не вірить громаді і змушує людей писати пояснення, що саме вони ставили свої підписи на підтримку місцевої ініціативи. Для цього людей і викликали до Білоцерківського відділу поліції, натомість замість десятків прийшли сотні, які також підтримують ініційоване рішення.

Джерело