Резонанс, Політика

У Білій Церкві знову хочуть підняти ставки податків

 25 травня відбулося громадське обговорення проектів рішень Білоцерківської міської ради щодо встановлення місцевих податків і зборів на 2019 рік. Оголошення про цей захід було розміщено лише на сайті Білоцерківської міської ради, а тому прийшло вкрай мало підприємців. Голови ОСББ взагалі не знали про такий захід. Хоча податки їм доведеться сплачувати не малі.

Затвердити податки міська рада має до 1 липня.

Під час обговорення заступник міського голови Валерій Гнатюк навів таку цифру: «У нас багато звернень щодо виділення землі на городництво, на огірочки. Так от, 10 соток на огірочки для приватного сектора виливається у 10 тис. грн в рік. То вже сьогодні треба подумати, чи потрібно 10 соток на огірочки». 

Мер Геннадій Дикий у свою чергу запевнив, що влада витрачає зібрані податки розумно, а звіти про витрати комунальних підприємств є на сайті ZvitPro. Традиційно, сказав неправду. На цьому сайті взагалі не звітує Білоцерківський вантажно-авіаційний комплекс, міська служба замовника, Білоцерківська госпрозрахункова стоматполіклініка, готель «Рось», міськреклама тощо. А деякі підприємства, наприклад, парк ім. Т.Шевченка, не звітує з початку 2017 року. Тож про яку прозорість витрачання податків можна говорити?

Також під час засідання мер Геннадій Дикий зазначив, що ОСББ платять не такі вже великі податки. За його підрахунками, по 3 грн з квартири у місяць. А місто, мовляв, їм же робить прибудинкові території за тисячі гривень. Варто зазначити, що ОСББ та ЖБК, які не приватизували землю довкола будинку та будинки, які обслуговують ЖЕКи не мають такої мороки, їм платити податок не потрібно взагалі, адже то не їхня земля. 

Заступник міського голови Валерій Гнатюк порадив на нараді як підприємцям, ОСББ, ЖБК, дачним, гаражним кооперативам, так і фізичним особам, якщо вони хочуть отримати менший податок, потрібно до середи, 30 травня звернутися до загального відділу міськради та до відділу економіки (каб. 6) із офіційно оформленим документом, де буде обгрунтовано прохання зменшити податок. Така вимога закону «Про державну допомогу суб'єктам господарювання», що діє з 2 серпня 2017 року. 

В обґрунтуванні слід зазначити, що зменшений розмір податку дасть змогу, наприклад, садовому товариству відремонтувати дорогу, ліхтарі тощо. А підприємці мають обґрунтовувати прохання про зменшення податку тим, що на зекономлені гроші створять нові робочі місця, закуплять обладнання тощо. Причому подавати слід не окремо від кожного підприємця, а галузево, тобто всі готелі міста, всі заводи хімічної промисловості, всі меблярі тощо. 


Анатолій ГОНЧАР, депутат Білоцерківської міської ради  

Геннадій Анатолійович сказав, що влада настільки відкрита, що в Інтернеті можна побачити всі повністю витрати. Істина – в дрібницях. Скажіть мені відкрито, чи можу я зараз зайти в Інтернет і побачити акти виконаних робіт? Бо там відповіді на всі запитання. Мені надали відповідь, що акти не можуть надати, бо зламався ксерокс.  Я вже два роки чекаю на відповідь.


Тамара ГОНЧАР, голова ОСББ «Некрасова, 46а»

Зараз нам треба заплатити за прибудинкову територію, яку ми приватизували, 15 тис. грн. Так сталося, тому що у 2017 році обговорювали розмір податків на 2018 рік, але нам ніхто про це не сказав. Відтак розмір податку зріс з 0,01% до 0,51%. Про сьогоднішнє обговорення у міськраді я теж нічого не чула. Нас не інформували. Наступного року ми змушені будемо сплатити 90 тис. грн! Рівно стільки ж ми платимо за всі комунальні послуги: вивіз сміття, електроенергію, ліфт. У нас в будинку 77 пільговиків та отримувачів субсидії. З чого вони заплатять цей податок? Це треба робити тариф 7 грн з кв. м, щоб заплатити цей податок. Якщо затвердять такий податок, будемо думати, як повернути землю в комунальну власність.


Олег МУЗАЛЬОВ, депутат Білоцерківський міської ради

Нам кажуть, що це таке законодавство, що так вимагає АМКУ. Я думаю, що не все так складно. Ми повинні піти назустріч платникам податків. Бо якщо податки будуть непідйомні, їх просто не будуть сплачувати. Ми ще це питання обговоримо на фракції.

 

 

Джерело