Політика

Колишнього начальника "Тролейбусного управління" звинувачують у зловживанні службовим становищем

Колишнього начальника КП «Тролейбусне управління» Руслана Степанського прокуратура звинувачує у зловживанні службовим становищем. Кореспондент поспілкувався з ним, аби з’ясувати суть кримінальної справи та дізнатися, як він оцінює нинішню діяльність комунального підприємства.

Ми зустрілися біля будівлі Білоцерківського міськрайонного суду, куди вже на третє засідання по справі прийшов Руслан Степанський. Колишньому керівнику «Тролейбусного управління» прокуратура висунула звинувачення у тому, що він нібито незаконно витратив гроші комунального підприємства  на нумерацію опор контактної мережі. Мова йде про суму близько 80 тис. грн. Руслан Степанський впевнений у тому, що виконував прямі обов’язки та нічого не порушував, адже опори є невід’ємною складовою контактної мережі, яка є на балансі «Тролейбусного управління», хоча самі опори взагалі нічийні. Засідання суду не відбулося через хворобу судді. Користуючись нагодою, запитуємо у пана Степанського, чому на дорогах міста не видно уживаних тролейбусів «Ікарус», які за часи його керування підприємством були привезені з Угорщини.

«З ініціативи депутатів були надані 3 млн грн, на які я міг лише провести тендер, що й  зробив.  Тролейбуси привезли, всі були у робочому стані, два місяці їздили. Угорці давали півконтейнера запчастин, але фірма, що привезла «Ікаруси» заявила, що запчастини не були задекларовані, тому їх не можуть привезти. Водночас передали каталог з обслуговування та ремонту транспорту. Проблема у тому, що за 2 тис. грн зарплати ви не знайдете фахівця, який міг би обслуговувати ці машини. Ми власною політикою «а  подешевше», угробимо «Тролейбусне управління». Там залишилося 5 електромонтажників, які працюють по дві доби поспіль за 3500 грн і вони вже мають намір виїхати в Європу. Після них мережу  не буде кому обслуговувати. Через 1-2 роки «Тролейбусне управління» просто зупиниться. Я теж рік пропрацював на зарплаті у 5 тис. грн і тепер маю судові справи та паплюження мого імені», – розповів Руслан Степанський.  

За його словами, наразі щоб один «Ікарус» вийшов в рейс, пустили на запчастини інший. Це при тому, що треба було лише замінити електроніку, вся механіка була у робочому стані. Дивується пан Степанський і з того факту, чому до цього часу не впроваджена повністю валідація, як це планували зробити. Тобто, щоб прилади для зчитування проїзних квитків та їх компостування впровадили не лише у тролейбусах, а й в маршрутках. За його словами, це дозволило б вивести з маршруток розрахунок готівкою, «відбілити» доходи перевізників, чітко підрахувати кількість пільговиків та компенсувати їм пільги.

«Ми запропонували харківським спеціалістам правильно розрахувати маршрути, щоб не було дублювання, бо це підвищує тарифи. І вони це зробили, але це виявилося не затребуваним. Наразі бачимо, як 22 конкурує з тролейбусом, звідси зростання вартості проїзду. А ми прагнули, щоб тариф не зростав. Приміром, у Таллінні є картка «Таллінн Велком», за якою місцеві жителі їздять безкоштовно у транспорті, бо вони вже сплатили податки на його утримання. Планували також скоротити кількість кондукторів, адже з 3,5 млн грн виручки за перевезення 900 тис. грн йшло на зарплату. Натомість планували ввести в штат контролерів», – згадує Руслан Степанський про колишні плани з відновлення «Тролейбусного управління».

Також пан Степанський зазначив, що вчасно і в повному обсязі провів перемовини та підготував документацію для залучення кредиту ЄБРР на закупівлю 30 нових тролейбусів, 10 з яких були б комбінованого типу (рухалися як з контактною мережею, так і без неї). Проте чомусь депутати не підтримали таке рішення. Натомість, як ми вже зазначали, у попередніх номерах, тепер мають намір купити тролейбуси, автобуси  та трактори у лізинг без будь-яких тендерів.

Джерело