Політика

Премії чиновників - цифри вражають (Відео)

Журналісти проаналізували, яку премію отримують місцеві чиновники. Цифри просто вражають.

«У типовому положенні про преміювання державних службовців органів державної влади, інших державних органів, їхніх апаратів (секретаріатів) відповідно до ЗУ «Про державну службу» загальний розмір премій, які може отримати державний службовець за рік, не може перевищувати 30% фонду його посадового річного окладу, – нагадують журналісти видання. – У січні 2016 року всі працівники виконавчих органів у Білій Церкві отримали однакову премію – 100% від посадового окладу та надбавку 50% за інтенсивність праці.

 

 

 

 

Така тенденція зберігалася впродовж трьох місяців, максимальна премія сягала 120%. Проте вже в травні 2016-го тоді ще радник міського голови Інна Новогребельська та начальник управління економіки Олена Карпенко отримують уже по 250% премії, в червні по 250% премії отримали ще два начальники – відділу кадрової роботи та управління адміністративних послуг, а радник мера Новогребельська вже всі 300%, тоді як начальнику відділу архбудконтролю нарахували лише 50%... Всіх інших чиновників – начальників та заступників відділів та управлінь преміювали на однаковому рівні – по 100-150%».

З серпня по грудень премія  радника міського голови Миколи Антонюка становила 300%. У листопаді-грудні до нього приєднався тоді ще в. п. начальника юридичного управління БМР (наразі керуючий справами виконавчого комітету) Сергій Постівий: його премія також становила 300%. Начальники кадрового відділу та управління економіки заслужили у цей же час отримувати по 260% премії, всі інші – знову 100-150%.

Але всі вищеназвані особи просто «нервово курять у стороні», коли мова йде про преміювання радника мера (вона ж секретар міського голови) Інни Дубініної, премія якої у грудні 2016 року сягнула 459% (!) від посадового окладу. Журналісти дійшли висновку, що, напевно, перед новим роком секретарю дуже треба були гроші на свято.

«Подібна ситуація спостерігалася і в 2017 році. Премія 300% для деяких працівників стала вже звичною. Не поскупився міський голова, вітаючи колег з Днем місцевого самоврядування: премія начальників відділів склала 5600 грн, спеціалістів – 2000 грн, а от водієві поталанило більше – його преміювали на 6629 грн. Та і це ніщо порівняно з так званою премією  радника Миколи Антонюка у розмірі 17 695 грн! І це не жарт…

З 2018 року рівень преміювання дещо знизився. У січні та лютому найбільше нарахували тому ж Миколі Антонюку – 200% та 250%, у той час, коли інші працівники отримали від 0 до 30%», – пишуть журналісти «МайданБрок».

Журналісти підрахували на прикладі заступниці мера Інни Новогребельської, яка до виборів була бухгалтером на підприємстві ПП «Будмаркет», скільки ж отримує чиновниця разом з преміями. Дохід Інни Новогребельської за 2017 рік (зарплата разом з преміями, надбавками тощо) згідно з її декларацією становить 201 199 грн, тобто виходить майже 17 тис. грн на місяць.

Наші джерела, які раніше працювали у виконавчих органах Білої Церкви, а тому чудово володіють інформацією, зазначають, що розмір премій для посадовців встановлює міська рада на початку кожної каденції. При попередньому міському голові Василю Савчуку розмір премії мало коли перевищував 100%, до цього нараховували ще 50% за інтенсивність праці. Коли мером обрали Геннадія Дикого, один із колишніх заступників Василя Савчука, який залишився працювати в мерії, порадив міському голові не ухвалювати нове рішення щодо преміювання. Тому наразі діє те рішення, яке ухвалила міська рада ще попереднього скликання. Тільки от розмір премій, як бачимо, значно зріс. За мера Василя Савчука також був випадок, коли два чиновника нарахували собі по 300% премій. Ними зайнялася прокуратура. Одного врятував той факт, що він став місцевим депутатом, а інший змушений був повернути надмірно нараховану премію. Наразі міську владу та її апетити перевірити, мабуть, нікому.

Нагадаємо, всі зарплати, премії та надбавки чиновники отримують з міського бюджету, тобто з ваших податків, шановні жителі міста. Тож сплачуйте податки охоче та добросовісно, адже лише на зарплату керівництва та управління Білоцерківської міської ради та її виконавчого комітету на 2018 рік закладено 17,6 млн грн. До речі, місцеві податки на 2019 рік планують встановити максимальні, мовляв, така вимога українського законодавства.

Джерело