Політика

Мітинг, який відбувся біля міськради 25 квітня

25 квітня білоцерківці вкотре зібралися біля стін міської ради у безпрецедентній для останніх років кількості – близько 2 тисяч жителів міста вийшли на протестну акцію, щоб висловити свою незгоду із черговим підвищенням тарифів на послуги ЖЕКів і приватних перевізників. «НІ! ДИКИМ тарифам, ЖЕКам і водіям», – говорилося у резолюції мітингу.

Під час акції організатори неодноразово наголошували, що вона має суто соціальний – не політичний характер. Наголосив на цьому і голова ГО «Біла Церква разом» Микола Бабенко.

– Протестна акція – не місце для піару політичних сил, окремих політиків і депутатів. На моє переконання, вони повинні кожного дня на своєму місці працювати на благо людей, а не хизуватися обличчями на мітингах, – зазначив Микола Бабенко, а також закликав білоцерківців не мовчати і відстоювати власні права.

Чергове підвищення тарифів на послуги з утримання будинків і прибудинкових територій, говорилося на мітингу, необґрунтоване та економічно не виправдане. Міська рада та її виконавчі органи ухвалили рішення на догоду керівників ЖЕКів та окремих міських чиновників. І воно жодним чином не відповідає інтересам мешканців міста, які, з огляду на існуючі економічні реалії, вже не спроможні розплатитися за комуналку без того, щоб не відмовити собі у найнеобхіднішому – ліках, продуктах тощо.

Рішення про підвищення вартості тарифу на проїзд у громадському транспорті також було прийнято не в інтересах громади міста, а окремих приватних і комунальних перевізників. Підіграючи їм, міська влада фактично відмовила соціально-незахищеним верствам населення у передбаченому законом праві на безкоштовний проїзд. На сьогодні перевізники відмовляються возити пільговиків, адже не отримують компенсації за їхнє перевезення, проте не мають жодного документа на підтвердження того, що несуть втрати. На сьогодні кількість перевезених пасажирів на автобусному транспорті не обліковується, а це дає можливість перевізникам приховувати від фіскальної служби реальні надходження і не сплачувати податки у повному обсязі, а натомість отримувати надприбутки.

– ГО «Біла Церква разом» контролюватиме процес тарифоутворення в місті, – сказав Микола Бабенко. – Якщо у депутатів не вистачить аргументів, щоб припинити тарифне свавілля, організація знайде власні, підсиливши їх вимогами білоцерківців.

Після акції протесту організатори зачитали резолюцію, підписи під нею поставили близько 1600 осіб.

ВИМОГИ РЕЗОЛЮЦІЇ:

- скасування рішення виконкому міської ради від 23.01.2018 р. № 39 «Про встановлення тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій комунальних підприємств міської ради житлово-експлуатаційних контор № 1, 6, 7 розрахованих шляхом коригування діючих тарифів»;

- скасування рішення виконкому міської ради від 23.01.2018 р. № 47 «Про тариф на послуги з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування»;

- розірвання договорів на перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування в м. Біла Церква, укладених з ТОВ «ТРАНССІТІ»;

- звільнення з посади керівника відділу транспорту та зв’язку міської ради.

Ця резолюція була передана міській раді та міському голові. ГО «Біла Церква разом» відтепер здійснюватиме контроль за її виконанням та інформуватиме білоцерківців про результати.

Пояснення підвищення розміру тарифу на пасажирські перевезення від компаній-перевізників традиційне – на ціноутворення впливає вартість палива, запчастин і витратних матеріалів, яка залежить від курсу долара, а також зростання мінімальної заробітної плати. Насправді вартість пального зросла на 7,5%, курс долара за 2017 рік зріс приблизно на 6%, мінімальна заробітна плата – на 17%, а вартість проїзду – на 25%.

У середньому тариф на послуги ЖКГ зріс сьогодні на 30%. Офіційним аргументом відповідно до тексту рішення виконкому було «збільшення на суму вартості електроенергії та інших складових тарифів, що регулюються державою».

Але підвищення тих складових, які пов’язані з електроенергією («Освітлення місць загального користування»; «Енергопостачання ліфтів») або не відбулося, або відбулося в мінімальному розмірі – максимум на 6%. Звідки ж 30% зростання?


Микола БАБЕНКО, голова ГО «Біла Церква разом»

Загальна кількість голосів, яка була віддана за депутатів міської ради, становить не більше 10 тис., тобто переможці отримали в середньому до 300 голосів на своєму окрузі. Тому виникає питання, чому вони ігнорують потенційних майбутніх виборців, які прийшли до стін міської ради 25 квітня. Чому вони справами не доводять власну відповідальність за долю людей, які віддали за них голоси на минулих виборах?

Людям, які сидять у міській раді, на моє переконання, байдужі проблеми пересічних білоцерківців. ГО «Біла Церква разом» впродовж року вела з міськвиконкомом безрезультатну офіційну переписку, отримуючи на звернення формальні відписки. Ми працювали цивілізовано, але це не допомогло, тому ми просто були вимушені зібрати громаду, щоб міська влада побачила наживо людей, за яких вона несе відповідальність.

Якщо наші вимоги не будуть виконані на найближчій сесії БМР, ми підемо в суди із потужною командою адвокатів і будемо скасовувати ці рішення.


Ірина УДОВЕНА, представник ГО «Народна вимога»

Чому у нас тариф 5 грн на проїзд у автобусах, а міський голова м. Конотоп наполіг на сумі у 2,5 грн? Хто такий директор ТОВ «ТРАНССІТІ», що може заявити, що він мільйонер і заробляє на перевезеннях власні мільйони? Чому люди, які пропрацювали усе життя, вимушені просити про зниження тарифу на проїзд як жебраки? Чому водії хамлять тим, хто заходить за чорнобильськими посвідченнями в автобуси? Відповіді на ці запитання я б хотіла почути від міської влади і очільника міста зокрема. Де були б вони, якби не сьогоднішні чорнобильці, які у 1986 році зупинили страшні наслідки катастрофи на ЧАЕС? І сьогодні ці люди вимушені благати міську владу, щоб скористатися власними законними, наданими на державному рівні пільгами.

Потрібно, щоб міський голова пояснив, на якій підставі тариф на проїзд в автобусах становить саме 5 грн, а не 3,5, скажімо? Коли нарешті все в місті буде робитися прозоро, як обіцяв Геннадій Дикий під час передвиборчої кампанії?


Юрій МЕЛЬНІЧУК, голова ОСББ «Некрасова, 84»

На сьогодні як голова ОСББ із майже 2-річним досвідом можу стверджувати, що наші будинки перебувають у ліпшому стані у порівнянні із ЖЕКівськими. Ставши ОСББ, ознайомившись із основами утримання будинку, ми побачили, які величезні суми спрямовуються ЖЕКами «в нікуди», адже в будинках, які вони обслуговують, впродовж останніх десятків років фактично нічого не роблять, особливо у порівнянні із розміром тарифу.

Натомість в ОСББ співвласники самостійно встановлюють розмір тарифу, вирішують черговість потреб і контролюють використання коштів – усе абсолютно прозоро.

Хочу наголосити, у нас в місті рішення ухвалює не лише мер, у нього є команда, і міські проблеми їхня спільна відповідальність. Усе залежатиме від того, як вони будуть співпрацювати з білоцерківцями, яким у свою чергу варто не бути байдужими до життя міста. 

За інформацією суспільно-політичного видання "Тиждень. Біла Церква"