Політика

У 75% випадків міський підрядник обраний без тендеру

 На сайті Білоцерківської міської ради опублікований звіт про показники використання розпорядниками бюджетних коштів, тобто органами місцевого самоврядування, електронної системи публічних закупівель Prozorro за період з 1 січня до 31 березня 2018 року.

Статистика свідчить про те, що більшість закупівель, а саме 75%, проходять без торгів, тобто закуповують товари, роботи чи послуги у підрядників, обраних не на конкурентній основі, а на власний розсуд місцевих чиновників. Зокрема, виконком провів 16 закупівель, з них 12 – допорогових, тобто без тендеру. Управління охорони здоров’я провело 283 закупівлі, при цьому  222 з них без торгів.

Із 84 закупівель управління соцзахисту 83 проведені без торгів. Не відстає в цій тенденції й департамент житлово-комунального господарства: із 192 закупівель  178 виявилося такими, що не потребували проведення тендеру. Така ж картина у відділі капітального будівництва: з 22 закупівель проведено без тендеру 20.

Лише управління освіти і науки БМР можна назвати взірцевим виконавцем законодавства щодо проведення тендерних закупівель: з 132 закупок лише 36 проведені без тендеру. Не дивно, що освітяни змогли найбільше зекономити міських коштів завдяки системі Prozorro: 10, 1 млн грн. По 9,8 млн грн зекономило управління охорони здоров’я та департамент житлово-комунального господарства.

Загалом за І квартал 2018 року розпорядники бюджетних коштів зекономили 20 млн грн, провівши 770 закупівель, з яких без тендеру – 584. Тобто у 75% випадків підрядник обраний без конкурсу.

Джерело